Arvutikasutus

Microsoft Teams

MS Teamsi kasutatakse Keila Koolis hübriid- ning distantsõppe tundide läbiviimiseks. Kõikidele õpilastele on antud Keila Kooli meiliaadress (@edu.keilakool.ee lõpuga), millega õpilased Microsofti tööriistu kasutada saavad.

Teamsi juhenditele on loodud eraldi leht.

Kasutusjuhend e-õpiku kasutamiseks õpetajatele. E-õpiku kasutamine opiq.ee keskkonnas on alates 2018. õ.a tasuta kõikidele põhikooli õpilastele. Liidestamine käib läbi stuudiumi.

E-õpiku tasuta kasutamiseks peab õpilastel olema stuudiumi konto. Opiq.ee keskkonda logitakse sisse läbi stuudiumi. Õpetaja saab läbi stuudiumi lisada opiq.ee keskkonda päevikuid ja automaatselt ka õpilasi.

Õpilastel materjalide jagamiseks on palju erinevaid viise. Mõned võimalikud õppematerjalide jagamise viisid on välja toodud juhendis (TERA, lühilingid, Internetti laadimine, võrgukettad, Google Drive ja QR-kood).

Snipping Tool

Lõika välja ekraanipilte ja kasuta neid koheselt. Tööriist on olemas Windows operatsioonisüsteemidega arvutites.

Filmi enda ekraanipilti, et näidata mingit tegevust arvutis. Programm on tasuta, millega saab kuni 5-minutilise klipi salvestada.

Loo tasuta ise QR-koode oma valitud sisuga. Veel erinevate tööriistade otsimiseks sisesta google otsingumootorisse: qr-code generator ning leiad palju muid tasuta lehekülgi, kus ilma sisselogimata QR-koodi luua.

Vabavaralised videod

Nendelt lehtedelt saad tasuta alla tõmmata videoid, mida videotöötluseks õpilased kasutada saavad.

Heliklippe saab tasuta alla tõmmata ning videotöötluses või muu eesmärgiga kasutada.

Sellel leheküljel saad PDF faili muuta Word'ile, Excel'ile või Powerpoint'ile sobilikuks.

Lihtne. Võimalik teha pause, trimmida.

Selle tööriistaga saad originaalvideo failisuurust vähendada. Nii on fail vähem mahukam ja seda on kergem Internetti üles laadida.

Selle tööriistaga saab veebiaadressi lühemaks teha. Nii on mugav linki õpilastele jagada (link on kergesti ümberkirjutatav).

Selle tööriistaga saab harjutada klaviatuuril kirjutamist kümnesõrme süsteemis. Vaadata saab sõrmede asetust ja enda aega jälgida.

Kiirkäsud arvutikasutajale

Millised klahvikombinatsioonid teevad arvutkasutamise lihtsamaks?

CTRL + ...

Ctrl + C -> kopeerimine (copy)

Ctrl + V -> kleepimine (paste)

Ctrl + X -> Lõika (cut)